+90 539 342 6363
 
   

  ARMAĞAN AYDEĞER: 'BAYRAMI OLDUKÇA HAREKETLİ GEÇİRDİK!'

Tarih : 03.07.2023  |  1079 defa okundu..
Çanakkale'de yer alan Troia Tusan Hotel ve Grand Anzac Hotelleri Sahibi Armağan Aydeğer, 9 günlük bayram tatilinin Çanakkale'de büyük bir hareketlilik yaşattığını söyledi.Turizm Yazarı Halil Öncü'ye değerlendirmelerde bulunan Aydeğer, son dönem artan elektrik maliyetlerinin önüne geçebilmek amacıyla Troia Tusan Hotel'de güneşten elektrik elde etmek için gerçekleştirdikleri GES projesinin de hayata geçtiğini sözlerine ekledi.

Bayram oldukça hareketli geçti.

Aydeğer, bayram yoğunluğunu değerlendirdiği açıklamasında, “ Kurban Bayramı Çanakkale için oldukça hareketli geçti. Özellikle büyük şehirlerden yoğun bir talep gördük. Aynı zamanda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız bölgemize yoğun bir ilgi gösteriyor. Bayram tatili süresinin 9 güne çıkmış olması bölge turizmi açısından çok ciddi olumlu bir etki sağladı” dedi.

GES yatırımımızı yaklaşık bir hafta önce tamamlayıp enerji üretmeye başladık!

Armağan Aydeğer,Troia Tusan Hotel'de güneşten elektrik elde etmek için gerçekleştirdikleri GES projesinin de hayata geçtiğini ifade derken, “ Sürdürülebilir turizm kapsamında yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Özellikle son süreçte enerji maliyetlerindeki artışlar, özellikle elektrik enerjimizi güneş enerjisinden karşılama konusunda yatırım yapmaya sevk etti. Bu çerçevede de yakın zamanda GES yatırımımızı yaklaşık bir hafta önce tamamlayıp enerji üretmeye başladık. Şu anda tükettiğimiz enerjinin neredeyse tamamını güneş vasıtasıyla karşılıyoruz. Çünkü her geçen gün enerji ihtiyacı aratarak devam ediyor. Tesislerin, yatırımcıların, turizmcilerin bu konuda daha hassas olması bölgelerin kalkınmaları açısından çok önem taşıyor. Şu anda tesisimizde 155 kw/saat enerji üretimimiz var. Bu da şu an tesisimizin ana gücünü karşılıyor. İlerleyen süreçlerde bu yatırımı genişletmek gibi düşüncelerimiz de mevcut” diye konuştu.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım