+90 539 342 6363
 
   

  Muharrem Erkek Başkanlığa "ADAY"

Tarih : 19.07.2023  |  748 defa okundu..
CHP’de bir yandan kongre takvimi ilerlerken diğer yandan da parti içinde baş döndürücü hızla siyasi gelişmeler yaşanıyor. Bu kongrelerin yerel seçimler sürecini de etkileyeceği anlaşılıyor. Kısa bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Muharrem Erkek’in Çanakkale’ye döndükten sonra kamuoyundaki ve parti tabanındaki talepler üzerine belediye başkan adaylığı çalışmalarına başladığı gelen bilgiler arasında.Usta politikacının yakın çevresine de aday olmak için çalışmalara başladığın söylediği öğrenildi. Uzun süredir Çanakkale CHP örgütlerinde değişimin ve siyasi kadroların gençleşmesinin konuşulmasının Muharrem Erkek’in çıkışı üzerinde etkili olduğu dillendiriliyor.

Tabandaki güçlü değişim talebi Muharrem Erkek’in gerek kongre sürecinde gerekse yerel seçim sürecinde alacağı kararlar üzerinde etken olduğu da Erkek’e yakın isimler tarafından söyleniyor. Üç dönem Milletvekilliği aynı zamanda Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini üstlenerek beş buçuk yıl MYK’da bulunan Erkek’in yönetimde olduğu süreçte CHP Çanakkale’de iki kez birinci parti olmuş ve aynı süreçte İl Genel Meclisinde de çoğunluğu yakalamıştır.

Kamuoyunda ve parti tabanında da bu özellikleri nedeniyle Muharrem Erkek’ in görevi üstlenmesinin doğru olacağı dile getiriliyor. Çanakkale'de önemli isimler ile bugünlerde bir araya gelen muharrem Erkek'in adaylığına tabandan da destek geldi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım