+90 539 342 6363
 
   

  "DEVLETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR"

Tarih : 07.09.2023  |  154 defa okundu..
Marmara Bölgesi’nde etkili olan sağanak yağıştan Çanakkale’de etkilendi. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Geyikli’de gerçekleşen sel baskını hakkında açıklamalarda bulundu.Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider yaptığı açıklamada, “Şiddetli yağışlar nedeniyle Ezine’nin Geyikli beldesi başta olmak üzere; Mahmudiye, Pınarbaşı, Kemallı, Bozalan ve Yahyaçavuş köylerinde medyana gelen sel ve su baskınlarında yöre halkımızın gördüğü zarar nedeniyle devletimizin tüm kurumları, gerekli çalışmaları başlatmıştır.
“HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR”
İlk aşamada tespit edilen 50 üreticimizin zarar gördüğü su baskınlarında, toplamda 1150 dekarlık tarım arazisi zarar görmüş ve yıldırım düşmesi nedeniyle de 13 küçükbaş hayvan telef olmuştur. Üreticilerimizin gördüğü zararla ilgili Tarım İl Müdürlüğümüz, hasar tespit çalışmalarına devam etmektedir.
“İLK MÜDAHALELERİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”
Sel felaketinde Pınarbaşı ve Mahmudiye arasında yolun kapanması nedeniyle, Kemallı ve Bozalan köylerinde de mahsur kalan vatandaşlarımızla ilgili AFAD, ilk müdahaleleri gerçekleştirmiştir. Bölgede; altyapı ve konutlarda meydana gelen hasarlarla ilgili olarak da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz, İl Özel İdaresi, Ezine Kaymakamlığı, Geyikli Belediyesi çalışmalarını sürdürmekte olup, görülen zararla ilgili olarak devletimiz, vatandaşının yanında olarak üzerine düşeni yapacaktır. Bu vesileyle; Çanakkale, İstanbul ve Kırklareli’nde, sel ve su baskınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bu felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım