+90 539 342 6363
 
   

  AV. GÜRBÜZ ADAYIM DEDİ

Tarih : 18.09.2023  |  364 defa okundu..
Av. Levent Gürbüz, CHP İl Başkan Adayı olduğunu, parti binasında yapmış olduğu basın açıklaması ile duyurdu.CHP İl Başkanlığı’nda, saat 12.30’da gerçekleşen açıklamaya CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.
CHP İl Başkan Adayı Av. Levent Gürbüz, “Ben, Levent Gürbüz. 1971 yılında Çanakkale’de doğrum. Çanakkale’de Arıburnu İlkokulu ve Merkez Ortaokulu’nda okudum. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdim. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum.2000 yılından bu yana Çanakkale’de avukatlık yapıyorum.
Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum. Babamın SHP Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde, 1989 yerel seçimlerinden bu yana her seçimde görev yaptım. SHP ve CHP’nin birleşmesi sırasında, arkadaşlarımla birlikte iki partinin gençlik kollarını uyumlu şekilde bir araya getirerek bugünkü gençlik kollarımızın temellerini attık.
İl yöneticisi ve il başkan yardımcılığı yaptım. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinin onurlu bir toplum hizmeti olduğu bilinciyle hareket ettim.
Mayıs ayında yaşadığımız seçim tüm yurtta ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’ne güvenen insanlarımızda büyük hayal kırıklığı yarattı. Halkımıza değişim talebiyle tekrar umut aşılamak, önümüzdeki yerel seçimlere partimizi en güçlü şekilde hazırlamak, genç, dinamik ve tecrübeli kadrolarla siyasete yön vermek için, yapılacak olan Çanakkale İl Kongresi’nde Çanakkale İl Başkanlığı’na adayım.
12 Temmuz’da başlayıp 25 Temmuz’da tamamlanan Merkez İlçe Delege Seçimlerinde gördük ki üyelerimiz önemli bir katılımla sandığa giderek iradesini ortaya koymuştur.
Can Başkanımın seçildiği Merkez İlçe Kongresi’nin tek aday ile yapılması da yine üyelerimizin ortaya koyduğu iradenin sonucudur. Ben bu iradenin güç verdiği örgütlerimizin isteği ve desteği ile İl Başkanlığı’na aday olmaya karar verdim. Tecrübem, bilgim ve kişiliğimle bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.
Umut yenilenmenin başlangıcıdır sloganıyla yola çıktık. Her alanda değişim diyerek, halkımıza yeniden umut olmak için desteklerinizi bugüne kadar esirgemediniz. Önümüzdeki il kongresinde de bu coşkuyu sürdürürsek başaracağımıza eminim. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte, çalmadık kapı bırakmamak için ilerici ve devrimci tavır almak için Atatürk ilkelerine sahip çıkmak için örgütlerimizi güçlendirmek için adayım. Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı.
 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım