+90 539 342 6363
 
   

  TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ 8. GÜNÜ' DE DOLU DOLU ETKİNLİKLER İLE TAMAMLANDI

Tarih : 19.09.2023  |  79 defa okundu..
Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen ve dünyanın en kapsamlı kültür sanat projelerinden biri olan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri’nin dördüncü durağı Troya Kültür Yolu Festivali’nin sekizinci gününde konserler, sergiler, tiyatrolar ve çeşitli sanat etkinlikleri Çanakkaleliler ile buluştu.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin dördüncü durağı olan Çanakkale’de, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali’nde sekizinci günü geride kaldı.  
ÇANAKKALELİLER SİMGE SAĞIN KONSERİNE AKIN ETTİ 
Festival kapsamında Cumartesi akşamı Anadolu Hamidiye Tabyası’nda kurulan konser alanında son zamanlarda büyük çıkış yapan ünlü şarkıcı Simge Sağın sahne aldı. Simge Sağın kendisini dinlemeye gelen hayranlarını söylediği şarkılar ile unutulmaz bir gece yaşattı. Simge sağın "Aşkın Olayım" şarkısına alanı dolduran Çanakkalelilerde eşlik etti. 
GELİBOLU MEVLEVİHANESİNDE ETKİNLİKLER DEVAM ETTİ
Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında; Gelibolu Mevlevihanesi’nde yapılan etkinlikler festivalin 8. gününde de devam etti. Festivalin 8. gününde Gelibolu Mevlevihanesi' nde Postnişin Kamil Eren Erkmenkul ile "Safer Aşı Usulü ve Mevlevi Ayin-i Şerifi" yapıldı
KONSER, TİYATRO, SERGİ ETKİNLİKLERİ DEVAM ETTİ
Troya Kültür Yolu Festivali’nin 8. Nedime Hanım Konağı’nın bahçesinde Gülşah Çeliker ile Piri Reis Söyleşisi ve imza Günü etkinliği gerçekleştirildi.
ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf kongre merkezinde gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören  "Vivaldi Dört Mevsim" konseri gerçekleştirildi. konseri izlemeye gelen Çanakkaleliler unutulmaz bir gece yaşadı. 
BİR ÇOK ETKİNLİK CUMARTESİ GÜNÜDE DEVAM ETTİ


Festival kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile birlikte Anadolu Hamidiye Tabyası’nda Anı Dalışı Etkinliği festivalin 8. gününde de devam etti. Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında Mahal Sanat’ta Troya Kazıları Sanat Ekibi'nin sergisi “Kanatlı Sözler, İzler” görülebiliyor. Devlet Güzel Sanatlar Sergi Salonu’nda ise “Hesap İşi” sergisi yer alırken, Çanakkale Evi’nde “Devrim Erbil’in Renkleri”sergisi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. “Bir Hayalin İnşası” dijital sergisi Çanakkale Kordon’da, “Eskizden Piksele Dijital Sanat” sergisi Anadolu Hamidiye Tabyası Hangar’da, “Gelibolu Tarihi Sulaltı Parkı Fotoğraf Sergisi” Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi’nde görülebiliyor.
ÇOCUKLAR HAMİDİYE TABYASINDA GERÇEKLEŞTİRİEN ETKİNLİKLERDE EĞLENDİ
Troya Kültür Yolu Festivali’nde çocuklar da birbirinden keyifli ve sanat dolu etkinliklerle buluşmaya festivalin 8. gününde de devam etti. Anadolu Hamidiye Tabyası Çocuk Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen  Seramik Boyama,  Maske Boyama, Dans Eden Palyaço, Kum Boyama, Çocukla Güzelleştir etkinliklerinde çocuklar eğlenceli zamanlar geçirdi. Çocuklar gün boyunca düzenlenen  Lemi Filozof ile Çocuk Klubü,"Mannu" Sahne Gösterisi, Masal Okuma Atölyesi, Gönül Yeprem ile Çocuk şarkıları etkinlikleri ile eğlenceli bir gün geçirme fırsatı buldular.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım