+90 539 342 6363
 
   

  AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Tarih : 19.09.2023  |  62 defa okundu..
28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanlığınca oluşturulan heyet, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'la belediye binasında bir araya geldi.Ahilik Haftası kapsamında konuklarını belediyede ağırlayan Başkan Gökhan, tüm esnafların Ahilik Haftasını kutladı. Esnafların kentin olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayan Başkan Gökhan; Kent ekonomisinin can damarlarından bir tanesinin esnaf ve tüccarlar olduğunu belirtti.
Belediyenin önünde bir araya gelen Başkan Gökhan ve heyet, Valilik binası önüne yürüyerek buradaki törene katıldı. Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi, davetli ve esnafın yer aldığı tören, Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemine ilişkin de konuşmalar yapıldı.
Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen tören, halk oyunları gösterisi ve alanlarında en iyi seçilen esnaf, çırak ve kalfalar ile girişimcilere ödüllerinin takdim edilmesi ile son buldu.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım