+90 539 342 6363
 
   

  KANADA'DA ÇANAKKALE RUHU ANITI'NIN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih : 02.10.2023  |  183 defa okundu..
Kanada’nın Newfoundland eyaletinin başkenti St. John's’da yapımı tamamlanan Çanakkale Ruhu Anıtı’nın açılışı gerçekleştirildi.Açılış törenine; Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet YILDIZ, Newfoundland ve Labrador Eyalet Valisi Judy FOOTE, Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Newfoundland ve Labrador Başbakanı Dr. Andrew FUREY, Türkiye Cumhuriyeti Kanada Büyükelçisi Esra DEMİR, Türkiye ve Kanada’dan çok sayıda resmi davetli katıldı.

Cumhuriyetimizin 100.yılında, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda I.Dünya Savaşında Çanakkale’de hayatını kaybeden Türk askerlerinin aziz hatırasını Kanada’da sonsuza kadar yaşatacak Çanakkale Ruhu Anıtının açılışının ardından protokol üyeleri tarafından Çanakkale Ruhu Anıtı’na çelenk sunuldu.
Çelenk sunumunun ardından törende, Bir dakikalık saygı duruşu sonrasında Türkiye Cumhuriyeti ve Kanada Devleti milli marşları çalındı.
Çanakkale Şehitler Abidesi ve Türk Bayrağı formlarını üzerinde taşıyan, Kültür ve Turizm Bakanlığınca tasarlanmış ve Karabük’te dökümü gerçekleştirilen Kanada’nın Newfoundland eyaletinin başkenti St. John’s’da açılışı gerçekleştirilen Çanakkale Ruhu Anıtı’nın açılış programı, fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım