+90 539 342 6363
 
   

  EMEKLİ SADAKA DEĞİL, İNSAN ONURUNA YAKIŞIR MAAŞ İSTİYOR.

Tarih : 25.10.2023  |  143 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan 5 Bin Liralık Sözde “Müjde”ye EleştiriCHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Saray iktidarının çalışmayan emekliler için verdiği 5 bin liralık ikramiyeyi gündeme getirerek, “Emekliler sizden sadaka değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşayabilecekleri bir ücret istiyorlar” diye konuştu.


CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Cumhuriyetin 100. Yılı münasebeti ile herhangi bir işte çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiye adı altında ödeneceği vaat edilen parayı eleştirdi. Özgür Ceylan, milyonlarca emeklinin beklentisinin Saray iktidarının, emeklinin iki haftalık alışverişlerine bile yetmeyecek 5 bin liralık söz de müjdede olduğunu belirtirken, “Bir defaya mahsus olmak üzere yatıracağınız 5 bin lirada dahi adaleti sağlayamıyorsunuz. Soruyorum buradan: Yaşını almış emekli neden çalışsın Verdiğiniz 7.500 liralık emekli maaşıyla geçinemediklerinden olabilir mi” diye sordu.


CHP’li Özgür Ceylan emeklilerin 60 yaşından sonra mecbur kaldıkları için çalıştıklarını işaret ederek, “Emekliler sizden sadaka değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşayabilecekleri bir ücret istiyorlar. En düşük emekli maaşının bir aylık net asgari ücretten daha az olmaması ve yüksek enflasyon karşısında erimemesini istiyorlar” diye konuşarak, emekli maaşlarının iyileştirilmesini talep etti.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım