+90 539 342 6363
 
   

  Bigalıların Ev Hayali İçin İlk Harç Döküldü

Tarih : 27.08.2021  |  138 defa okundu..
Biga Belediyesi’nin ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için başlattığı 1+1 ve 2+1’den oluşan 93 dairelik toplu konut projesinin temel atma töreni gerçekleşti.Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ‘Bigalıların ev hayalini gerçekleştiriyoruz’ anlayışıyla çıktıkları yolda mutlu ve sıcak yuvalar için ilk temeli attıklarını söyleyerek, 4 blok 93 daireden oluşan projenin hak sahiplerine ve Biga’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi.


Hamdibey Mahallesi’ndeki proje alanında düzenlenen temel atma törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, İl Genel Meclis Üyeleri, Biga Kaymakam Vekili olan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Belediye Meclis üyeleri, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, AYKAR İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Faruk Aydın, STK başkan ve temsilcileri, protokol, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.


Törende konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Bigalıların ev hayalini Biga Belediyesi gerçekleştiriyor anlayışıyla çıktığımız yolda şehrimizin güzel insanlarının konut sorunlarını çözmek adına bir adım attık. Bu vesileyle ilçemiz için önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin ve hemşehrilerimizin hayallerini gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gönüllerin şehri Biga’mız, kadim tarihiyle her zaman insanlar için sıcak bir yuva, korunaklı bir çatı oldu. Bugün de hemşehrilerimizin uygun şartlara modern, konforlu ve güvenli konutlara sahip olması için güçlü temeller atıyoruz. Hızla gelişen ve büyüyen Biga’mızdaki özellikle imkanları sınırlı olan kiradaki komşularımızın talepleri ve ihtiyaçlarına uygun olarak kar amacı olmaksızın bu anlamlı projemizin yükselmesine vesile oluyoruz. Projemiz hakkında bilgi verecek olursak; Toplu konut projemiz ilçemiz Hamdibey Mahallesi’ndeki mülkiyeti Belediyemize ait 1600 metrekarelik bu güzel alana inşa ediliyor. Tarihi Namazgah’ın önünde ve eşsiz Biga manzarasına sahip projemiz A B D C olarak 4 bloktan 93 adet konuttan 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Projemize en az 1 yıldır Biga’da ikamet eden hemşehrilerimize yüzde 25 peşin - yüzde 10 ara ödeme, kalanı 120 ay 0,79 vade oranı ödeme imkanıyla sunduk. Bu sayede sınırlı imkanları ile konut edinemeyen hemşerilerimizin Belediyemiz desteği ile

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım