+90 539 342 6363
 
   

  CUMHURİYET’İMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Tarih : 27.10.2023  |  117 defa okundu..
29 Ekim 1923 tarihinde, Türk Milletimizin büyük bir irade ve azimle yazdığı Kurtuluş Savaşı destanımızın sonucunda kurulan Ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamanın gururunu yaşıyoruz.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözü, Türk Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin en güzel neticesi olan Cumhuriyetimizin sonsuza kadar var olacağına olan inancımızın teminatıdır.


Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, milletimizin refahı için 2023 hedefleri doğrultusunda birçok alanda icraatlar ve eşsiz yatırımlar yapılmıştır. 100. yılımızda 2023 hedeflerimizi durmadan yorulmadan çalışarak nasıl gerçekleştirdiysek Atalarımızın izinden onların kararlılığını ve inancını kendine şiar edinmiş AK kadrolarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.


100 yıl önce başlayan bu büyük yolculukta, bağımsızlığımızın teminatı Cumhuriyetimizin temel değerleri olan adalet, eşitlik, laiklik ve demokratik değerleri ileri taşımak için kararlılıkla çalışmaya devam ediyor, bu büyük mirasa olan bağlılığımızı nesilden nesile taşımaya devam ediyoruz. Geçmişimizi onurlandırıyor ve geleceğe olan inancımızı yineliyoruz.


Bu destansı mücadelemizi istiklal ve istikbalimiz için, aynı kararlılık ve duruşla, en zor şartlarda dahi korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin en mühim vazifesidir.


Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin 100. Yılında, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Milletimiz var, devletimiz payidar olsun.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım