+90 539 342 6363
 
   

  CUMHURİYET'İMİZİN 100. YILI COŞKUSU ÇANAKKALE'DE BİR BAŞKA GÜZEL

Tarih : 31.10.2023  |  33 defa okundu..
Aziz Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesi sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin 100. yıl dönümünde Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen program ve etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutlandı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Cumhuriyetimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin Cumhuriyet'imizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Vali İlhami AKTAŞ tarafından Valilik Makamında tebrikatı kabul etmesi ile başladı.
Valilik Makamında gerçekleştirilen tebrikatta Vali İlhami AKTAŞ, tebrikatı kabul ederek, vatandaşların ve il protokolünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Tebriklerin kabul törenin sonrasında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, Cumhuriyet'imizin 100. Yılı Çanakkale Kordon boyunda düzenlenen tören ile coşkuyla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.
Vali İlhami AKTAŞ’ ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmayla devam eden törende Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğrencisi Sena ÇÜRÜKOVA “Cumhuriyet” isimli şiiri, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Kaan GÖÇEN “Yüzyıldır Parlayan Güneş” isimli şiiri okudu.
Okunan şiirlerin sonrasında İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Bölük Komutanlığının gösteresi izlendi.
Çanakkale Mehteran Derneğinin gösterisinin ardından vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ve büyük bir coşkuyla kutladığı Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümü töreni resmi geçitle son buldu.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü töreni Kordon boyunca ilgili kurum ve kuruluşların yaptığı etkinliklerle devam etti.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım