+90 539 342 6363
 
   

  "ÖZGÜR"CE VE MERT'CE DAVRANANLAR

Tarih : 08.11.2023  |  126 defa okundu..
CHP 38. Olağan Kurultayı 4-5 Kasım’da Ankara’da gerçekleşti. Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel’in yarıştığı kurultayda, delegeler CHP’nin yeni Genel Başkanının Özgür Özel olmasını istediler. CHP’nin 8. Genel Başkanı ve Lideri Özgür Özel oldu. Çanakkale’den ise iki isim genel seçimden, kurultay sürecine kadar net bir tavır ve duruş sergileyerek, partililerinin arasında adeta öne çıktılar. İki isim “Ne dediysek o” dediler.CHP 38.Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Kurultay delegelerinin oyları ile CHP’nin 8’inci ve yeni Genel Başkanı Özgür Özel seçildi. Özel ilk turda aldığı oyu, ikinci turda arttırarak net bir galibiyetin altına imza atmış oldu. CHP’de değişimciler kazanırken, Çanakkale’de ise iki isim dikkatleri üzerine topladı.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, genel seçimden sonra hem açıklamalarında hem de sosyal medya paylaşımlarında, değişimden yana olduklarını net bir şekilde dile getirdiler.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’de gerçekleşen kongrede de yaptığı konuşmasında “Ben Özgür Bey ile hareket ediyorum. Özgür Özel’i destekliyorum” diyerek, kurultay öncesinde rengini, duruşunu ve oyunun ne şekilde olacağını kamuoyuna açıklamıştı. Hatta Ceylan, Özgür Özel’in adaylık açıklamasında da salonda bulunan CHP’li vekillerden birisi olmuştu.
Öte yandan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’da, genel seçimlerden sonra başta sosyal medya hesabı olmak üzere değişimden yana olduğunu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişmesi gerektiğini belirtmişti. Başkan Uygun, bir paylaşımında da “Biz Bayramiç’te benim yerime çok sayıda kişi bulabiliyoruz. Siz Genel Merkez’de başka bir isim bulamıyorsanız, bu ayrı bir sorundur” ifadelerini kullanmıştı.
CHP’nin seçilen 8, doğal 4, toplamda 12 kurultay delegesi 4 Kasım Cumartesi günü kurultayda oy kullandılar. Delegeler arasında net ve rengini belli eden duruşu ise genel seçimden bu yana Özgür Ceylan ve Mert Uygun sergiledi.
Özgür Ceylan ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in A takımında yer alarak, Parti Meclisi üyesi oldu.


Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım