+90 539 342 6363
 
   

  Çanakkale Yerel Basınında Kadın İstihdamı Paneli Gerçekleştirildi.

Tarih : 09.11.2023  |  205 defa okundu..
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından desteklenen “Çanakkale Yerel Basınında Kadın İstihdamı” konulu Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) kapsamında düzenlenen panel, Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Panele; ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Önal, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Rektör Vekili Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya iş yerlerinde kadın istihdamının önemine değinerek “İş yerlerinde kadın istihdamı ekonomik büyümeyi desteklediği gibi aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğine, kadının ekonomik özgürlüğünü elde etmesi gibi konulara çok değerli katkılar sunan çok önemli bir mesele. Bugün bu meselenin basın gibi toplumun üzerinde son derece etki gücü yüksek olan bir alanda ele alınıyor olması çok değerli ve çok önemli. Bu bağlamda bir kadın akademisyen olarak, bir kadın olarak burada olmayı önemsiyorum” dedi. 


Açılış konuşmasının ardından Düzenleme Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Kemal Cem Baykal, Doç. Dr. Pınar Özgökbel Bilis, Doç. Dr. Ali Emre Bilis “Çanakkale Yerel Basınında Kadın İstihdamı” konulu Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) kapsamında yaptıkları araştırmanın sonuçları hakkında bilgilendirme yaptılar. Araştırma kapsamında kadın gazeteci ile yarı yapılandırılmış görüşme sonucunda elde edilen bulguları paylaşarak, Türkiye ortalamasına göre Çanakkale’de kadın çalışan gazeteci sayının yüksek olduğunu belirttiler. Ardından “Çanakkale Yerel Basınında Kadın İstihdamı” paneline geçildi. 


Panelistler; ÇOMÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülenay Pınarbaşı, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, Gazeteci Fikrîye Susam Uyar ve İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Engin Çağlak’ın sunumların ardından panel, soru cevap kısmı ve panelistlere teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu. 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım