+90 539 342 6363
 
   

  VATAN SANA MİNNETTARDIR

Tarih : 10.11.2023  |  188 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür CEYLAN’DAN 10 Kasım Anma Mesajı.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adadın. Kurduğun Cumhuriyeti ve ilkelerini sonsuza kadar yaşatacak, iki büyük eserine de kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlke ve devrimlerinin ışığında ya yolunda yürüyecek ya uğrunda öleceğiz. Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.


Atatürk'ün en büyük zaferi, işgal altında, orduları teslim alınmış bir İmparatorluğun küllerinden yarattığı çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti devletidir.


Büyük önder, kurduğun Cumhuriyet’e gerçek anlamda sahip çıkamamış olmanın mahcubiyetini yaşıyoruz. Bugün karşı karşıya olduğumuz manzara ulusal kurtuluş savaşını başlattığınız günlerdeki kadar kötü olmasa da Cumhuriyet’in temel nitelikleri ve Anayasal Hukuk sistemi ciddi bir yargı darbesi tehdidi altındadır. Ulusa hedef olarak gösterdiğin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak şöyle dursun, tek adam rejimi ve hukuk tanımazlık geçer akçe olmaya başlamıştır. Ancak, bizlere miras bıraktığın ilke ve devrimlerin ışığında Cumhuriyete ve ilkelerine sahip çıkacağız.


İşte bu nedenledir ki Cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, kurduğun partinin bir neferi olarak ifade ediyorum ki; bütün unsurlarımızla mücadele etmeye hazırız ve bu gerici kalkışmayı püskürtecek dinamiklere sahibiz.


Atatürk'ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. “Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır.”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım