+90 539 342 6363
 
   

  ÇOMÜ İLE ASELSAN İŞ BİRLİĞİ

Tarih : 10.11.2023  |  211 defa okundu..
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Aselsan Konya tesislerine ziyarette bulundu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Aselsan Konya arasında savunma sanayi alanında ortak çalışma konusunda fikir birliğine varıldı.
Aselsan Konya Genel Müdürü Bülent Işık'ın makamında gerçekleşen görüşmede, iki kurum arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında iş birliği yapılmasına karar verildi. Görüşme kapsamında, Aselsan'ın uzman kadrosunun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerine katılımı sağlanarak, öğrencilerin savunma sanayi alanındaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi.  Ayrıca, iki kurum arasında ortak araştırma projeleri yürütülmesi, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ve toplumda savunma sanayi bilincinin geliştirilmesi için ortak etkinlikler düzenlenmesi planlandı.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Aselsan'ın Türkiye'nin savunma sanayi alanındaki en önemli kuruluşlarından biri olduğunu dile getirerek, "Üniversitemiz ile Aselsan arasında yapılacak ortak çalışmalar, ülkemizin savunma sanayi alanındaki gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.
Aselsan Konya Genel Müdürü Bülent Işık ise, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Üniversitelerimizin bilgi ve birikiminden yararlanarak, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz" diye konuştu.
 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım