+90 539 342 6363
 
   

  "CUMHURİYET'İN ÖNSÖZÜ, GELECEĞİN AYDINLIK YÜZÜ"

Tarih : 10.11.2023  |  70 defa okundu..
Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin ev sahipliğinde “Cumhuriyet’in Önsözü, Geleceğin Aydınlık Yüzü” konulu panel gerçekleştirildi.Rektör Yardımcısı ve SBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Erkul’un moderatörlüğünü yaptığı, Doç. Dr. Ahmet Tunç, Mehmet Mert Güler, Dr. Öğr. Üyesi Hafize Seçtim, Öğr. Gör. Cansu Cengiz ve Semiha Boz'un konuşmacı olarak katıldığı panelin açılış konuşmasını ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu yaptı.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu açılış konuşmasında, "Cumhuriyetimiz, büyük bir özveri ve fedakârlığın sonucunda elde edilmiş, milletimizin en büyük kazanımıdır. Bu büyük kazanım, milletimiz için sadece bir siyasi rejim değişikliği olmamış, aynı zamanda çağdaş bir toplum olma yolunda atılmış önemli bir adım olmuştur. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde, insan haklarına saygı, demokrasi, laiklik ve sosyal adalet gibi evrensel değerler yer almaktadır. Bu değerler, bugün de ülkemizin en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu değerleri daha da güçlendirmek ve ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi
Panelde, SBF öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Tunç, Cumhuriyetin kazanımlarına ve bugün bölge siyasetine olan katkısına değindi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans öğrencisi Mehmet Mert Güler’in “Çanakkale Savaşları ve Cumhuriyete Giden Yol” isimli sunumunun ardından, Sosyal Bilimler MYO öğretim görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Hafize Seçtim, “Atatürk ve Cumhuriyet”, Öğr. Gör. Cansu Cengiz ise “Cumhuriyet’in 100 Yılının İrdelenmesi” başlıklı sunumuyla Cumhuriyetin ilanından bugüne dek Türkiye tarihine değindi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım