+90 539 342 6363
 
   

  BULGARİSTAN ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ SAĞLAMLAŞTI

Tarih : 16.11.2023  |  186 defa okundu..
Çanakkale’nin Balkan turizminden daha fazla pay alması amacı ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan tanıtım çalışmaları kapsamında, Bulgaristan’ın önde gelen tur operatörlerinden oluşan 15 kişilik bir grup Çanakkale’ye geldiler. Bulgaristan ve Çanakkale’de faaliyet gösteren turizmciler bir araya gelip, buluşurlarken, Bulgaristan ile Çanakkale arasındaki köprü ise sağlamlaşmış oldu.15-16 Kasım tarihlerini kapsayan programın ilk gününde Eceabat ve Çanakkale’de gastronomi ve geleneksel seramik mekanları ile Aynalı Çarşı’yı, kordonda Truva Atını ziyaret eden ekip ardından Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek turizm sektöründeki üyeler ile B2B görüşmeler gerçekleştirdiler.
Program ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: “ Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak; coğrafi yakınlığımızı, sosyo ekonomik ve ticari ilişkilerimizi bir avantaj olarak kullanarak Bulgaristan pazarını hedeflemiştik.
2022 Haziran ayında “Every Season Çanakkale” mottosu ile Sofya Ticaret Müşavirliğimiz işbirliğinde Sofya’da tur operatörleri ile bir araya gelip Çanakkale’yi anlatmıştık. Bu etkinliğimizden sonra Çanakkale’ye gelen Bulgar turistlerin sayısında ciddi bir artış oldu.
Bulgaristan medyası “Türkiye’de 2023’te Popüler Olacak Üç Yeni Destinasyon” başlığıyla yayınladığı haberde Çanakkale’ye yer verdi. Turizm hareketliliği sağlamanın yanı sıra ihracat gibi diğer işbirliklerinin de artırılması için çalışıyoruz. Geçen yıl Bulgaristan’da yaptığımız tanıtım etkinliğini bu defa farklı acentelerin katılımı ile Çanakkale’de Odamızda gerçekleştirdik.
16 Kasım tarihinde de Troya Müzemizi, Antik Kenti ziyaret edecekler. TÜRSAB işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz programın Çanakkale’miz için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi
 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım