+90 539 342 6363
 
   

  Vali Aktaş incelemelerde bulundu

Tarih : 24.06.2021  |  57 defa okundu..
Vali Aktaş, Nilüfer Gölü ve Abdiağa Trekking Parkuru'nda incelemelerde bulunduÇanakkale Valisi İlhami Aktaş, Biga ilçesinin turizm destinasyonları Kalafat Köyü’ndeki Nilüfer Gölü ve Mesire Alanı ile Abdiağa Köyü’ndeki Çağlayan Trekking Parkuru'nda inceleme yaptı. Biga Kaymakamı Mustafa Can ile Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’dan projeler hakkında bilgi alan Vali Aktaş, Biga’nın turizm potansiyelinin çok büyük olduğunu söyledi.

Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi ve Biga Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde yapılan Nilüfer Gölü ve Mesire Alanı projesinde, kamelyalar, çocuk oyun alanları ve yürüyüş terası çalışmaları sürerken, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, hem çalışmaları dinledi hem de Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen yöresel lezzetleri tattı.

Vali İlhami Aktaş, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Biga Belediyesi’nin Abdiağa Köyü’ndeki Çağlayan Trekking projesini, yürüyüş yapıp, güzergahı tamamlayarak inceledi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, proje hakkında bilgi vererek, bölgenin doğaseverler ve fotoğrafçılar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Biga’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte turizm çalışmalarına büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Tarımı, hayvancılığı, sanayisi, turizmi, tarihi, kültürü ve deniziyle bölgenin Mezopotamya’sı olan Biga’mızda, Nilüfer Gölümüzü ve Abdiağa Çağlayan Trekking projemizi çok kıymetli buluyoruz. Doğaseverlerin yeni rotası haline gelecek trekking projemiz bölgemizin adeta saklı bir cenneti olarak duruyor. Doğa tutkunları için fevkalade bir alan olacak trekking projemiz bölgemize bambaşka bir hava katacak.

Doğal yapıya uygun olarak kamelyalarımız bulunacak. Abdiağa mesire alanımızla uyum içerisinde bir projemiz olacak. Nilüfer Gölü ve Mesire Alanı projemiz de Biga Kaymakamlığımız ve Biga Orman İşletme Müdürlüğümüz ile birlikte ilerliyor. Alanda kamelya, yürüyüş terası, oyun grubu ve diğer çalışmalar sürüyor. 


Gölümüz eşsiz bir güzelliğe sahip ve turizme kazandırılmasıyla cazibe merkezi haline geliyor. Projemiz tamamlandığında göle gelen ziyaretçiler meşeliğin altında dinlenebilecek, piknik yapabilecek. Çevresine yapılan ahşap yollar sayesinde göl 360 derece gezilebilecek. Ziyaretçiler nilüfer çiçeklerini izleme fırsatı bulabilecek. Özellikle pandemi döneminde insanların doğaya yönelmesi ve sokağa çıkma kısıtlamalarının tamamıyla kalkmasıyla her iki doğal güzelliğimize de ziyaretçi akını bekliyoruz” diye konuştu.


ÇANAKKALE, (DHA)

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım