+90 539 342 6363
 
   

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tarih : 28.03.2024  |  161 defa okundu..
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği İş Birliği Protokolü", Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımıyla imzalandı.Çanakkale Valiliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokole; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Şahin KAHYAOĞLU ve ÇOMÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatör Yardımcısı Öğretim Görevlisi Seren YAZGI katıldı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki “İş Sağlığı ve Güvenliği İş Birliği Protokolü” Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK tarafından hayırlı olsun dilekleriyle imzalandı.
“İş Sağlığı ve Güvenliği İş Birliği Protokolü” kapsamında yürütülecek faaliyetlere ilişkin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki iş birliğini belirleyen protokol kapsamında;
Akademik ve bilimsel çalışmaların yapılması, stajyerlerin iş kazası oranlarının azaltılması, farkındalık oluşturulması, iş kazalarını önlemek için proje çalışmaları yapılması, 2. ve 3. basamak hastanelerin İSG hizmetlerinin değerlendirilmesi, iyileştirme çalışmalarının yapılması, risk analizleri, iş kazaları, istatistikler, eğitim ve işe giriş muayenelerinin değerlendirilerek ortak çalışmaların yürütülmesi, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili iş ve işlemleri yürüten personellerin mesleki alanda eğitimlerinin geliştirilmesi ve İSG ile ilgili konularda eğitici eğitimlerinin sağlanması, baz risk analizlerinin oluşturulması, ergonomik risk analizleri çalışması yapılması, KKD(Kişisel Koruyucu Donanım) açısından risk analizleri deneme çalışmalarının yapılması, hastaneler için kullanılabilecek KKD ekipmanının daha ucuz ve ergonomik olarak geliştirilmesinin sağlanması, ihtiyaç duyulan iş ve branşlarda İSG profesyoneli yetiştirmek için ortak çalışma yapılması amaçlanıyor.
 

YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım