+90 539 342 6363
 
   

  İSKENDEROĞLU'NDAN ESNAFA MÜJDE

Tarih : 30.03.2024  |  140 defa okundu..
İskenderoğlu’ndan esnafı rahatlatacak hamle; Faiz düzenlemesi ve ödeme kolaylığıCumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu, harç, tabela ve işgaliye ücretlerinde düzenlemeler yapacaklarını, mevcut borçlara ise ödeme kolaylığı getireceklerini söyledi.
ÇARŞI CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu, Çanakkale esnafıyla el ele bir belediyecilik için çalışacaklarını söyledi. 12 ay 12 festival projesiyle şehirde sürekli bir canlılık sağlayacaklarını belirten İskenderoğlu, “Yıl boyunca her ay, her kesime hitap eden festivallerimiz olacak. Bu sayede çevre ilçelerden, illerden ziyaretçi sayımızı artıracağız. Yine geçtiğimiz yıllarda yapılan panayırlarımızı geri getireceğiz. Sadece yerel esnafımızla düzenleyeceğimiz bu panayırlar da esnaflarımız için bir kazanım olacak. Başta Çarşı caddesi olmak üzere, esnafımızın yoğunlukta bulunduğu alanları, yürüyüş yolları, sosyal donatılarla cazibe merkezi haline getirip, merkezdeki işyerlerimizi de AVM’lerle rekabet edebilir hale getirmek en büyük hedefimiz. Belediyemizin hizmet ve yatırımları için, %100 ÇANAKKALE diye bir taahhüdümüz var. İstihdamdan malzeme teminine, hizmet alımından her türlü alışverişimize kadar önceliğimiz Çanakkale olacak. Kazanan Çanakkale olacak sloganımızın temelini oluşturan da bu düşüncemiz” diye konuştu.
Esnafların Belediye ile ilgili ödemelerinde de kolaylık sağlanacağını belirten İskenderoğlu, “Çanakkale’de hizmet belediyeciliği başlıyor. Biz, önce Çanakkale halkını belediyecilik hizmetleriyle barıştırmayı hedefliyoruz. Buna Çanakkaleli esnaflarımız da dahil. Harç, tabela ve işgaliye ücretlerinde, esnafımız lehine, ilgili yönetmelik ve kanun maddelerinin izin verdiği ölçüde indirim ve düzenlemeleri yapacağız.  Yine yetkimiz dahilinde olan faiz indirimi, ödeme kolaylığı gibi esnafımızın yararına olacak tüm çalışmaları hızla gerçekleştireceğiz. Çanakkale belediyesi, genciyle yaşlısıyla, işçisi – memuruyla, iş insanı ve esnafıyla bütün Çanakkalelilerin hizmetinde olacak” dedi.
 

YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım