+90 539 342 6363
 
   

  5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI

Tarih : 06.04.2024  |  210 defa okundu..
5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında, Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.Avukatlar Günü sebebiyle sabah saat 10.00’da başlayan törene, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Çanakkale Baro Başkanı Hande Keskin, Çanakkale Barosu eski Başkanlarından Bülent Şarlan ve Çanakkale Barosu’na kayıtlı avukatlar katılım gösterdi. Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande Keskin, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Baro Başkanı Av. Hande Keskin, bir konuşma gerçekleştirdi.
Av. Keskin, yaptığı konuşmada; “Demokratik toplumun temel direği adalet, adalete erişimin güvencesi avukattır. Avukat yalnızca müvekkilinin değil, savunma hakkının temsilcisi ve hak savunucusudur. Avukat olmadan adil yargılanma olmaz. Adil yargılanma olmadan, toplumsal barış ve güven tesis edilemez, hukukun üstünlüğü korunamaz. Savunma hakkının güvencesi olarak avukat, hukuk devletinin hayata geçirilmesini sağlar. Bizler, yüklendiğimiz bu onurlu görevi, kutsallığına yakışır şekilde özen, doğruluk ve onurla yerine getirmenin çabası içerisindeyiz. Adalete erişim hakkı için güçlü avukat, güçlü avukat için güçlü Baro gerekir. Yurttaşın haklarının savunucusu avukat, avukatın savunucusu Baro’dur. Baro yalnızca meslek örgütü değil, yurttaşların başta adil yargılanma olmak üzere, hak ve özgürlüklerinin takipçisidir. Baro ve avukat zayıf düşerse, bundan en büyük zararı yurttaşlar ve hukuk düzeni görür” ifadelerini
Baro Başkanı Hande Keskin’in konuşmasının ardından tören, avukatların Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.


YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım