+90 539 342 6363
 
   

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,

Tarih : 23.04.2024  |  146 defa okundu..
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.Ceylan, “Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, huzur ve refah içinde yaşayacakları, demokratik bir ülke inşa etmek ortak hedefimiz olmalıdır” dedi.


TÜRK HALKI EGEMENLİĞİNİ 104 YIL ÖNCE İLAN ETTİ


Ceylan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine sahip çıktığı tarihi bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.” demiştir. Bugünü çocuklarımıza armağan etmesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara ve gençlere olan inancının, ifadesidir. Ülkemizin aydınlık yarınlarının sigortasının gençlik olacağından ve onların dinamizmi ve duru zihinleriyle Türkiye’nin daha yaşanabilir bir ülke olma yolunda ilerleyeceğinden hiç kuşkumuz yoktur.


Cumhuriyet ve değerlerinin yeniden el üstünde tutulduğu, tek adam rejiminin anti demokratik izlerinin silineceği aydınlık yarınlar ve çocuklarımızın geleceği için geçmişte olduğu gibi bugün de tarih bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir.


Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, huzur içinde yaşayacakları, demokratik bir ülke inşa etmek ortak hedefiniz olmalıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin 104. kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bugünü çocuklarımıza armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.

YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım