+90 539 342 6363
 
   

  CHP’Lİ GÜNEŞHAN: “23 NİSAN BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR”

Tarih : 23.04.2024  |  124 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:“23 Nisan 1920. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu. Savaş durumunda bile egemenliğini tek bir kişiye bırakmayan bir ulusun sarsılmaz inancını simgeler. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu, sadece bir kurumun doğuşu değil, bir ulusun ortak geleceğini belirleme iradesinin en somut ifadesidir. Bu tarih, ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinin önemli bir adımıdır. Bu nedenle 23 Nisan sadece bir bayram değil, aynı zamanda milletin birlik, beraberlik ve geleceğe olan güçlü inancını temsil eder. ‘Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.’ der Mustafa Kemal Atatürk.


23 Nisan ayrıca Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen en büyük bayramdır. Ne büyük önderdir ki bu bayramı dil, din, ırk fark etmeksizin tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. ‘Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir’ der Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bir ulusun muasır medeniyetler seviyesine yükselme potansiyeli çocuklarına verdiği önemle belirlenir. Çocukların her türlü ihmal ve istismardan uzak, korunmaya ihtiyaçları kalmadan, her güne mutlu uyanmalarını sağlamak hepimizin görevidir.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluşun tüm kahramanlarını minnetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın çocuk bayramı kutlu olsun.”

YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım