+90 539 342 6363
 
   

  BİYOLOJİ ÖĞRETMENLERİMİZLE BÜYÜLEYİCİ ÇANAKKALE GEZİSİ

Tarih : 04.07.2024  |  138 defa okundu..
Çanakkale’nin tarihi, kültürel ve doğa zenginliklerinin farkındalığı ve önemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TÜBİTAK 4005 "Biyoloji Öğretmenleriyle EKO-STEAM" projesiyle Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 26 Biyoloji öğretmeniyle gerçekleşti.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TÜBİTAK 4005 proje numarası 123B837 kapsamında yürütülen "Biyoloji Öğretmenleriyle EKO-STEAM" projesi, 24-29 Haziran 2024 tarihleri arasında Çanakkale'de başarıyla tamamlandı. Proje, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ganime Aydın'ın yürütücülüğünde gerçekleştirildi. Projenin araştırmacıları Dr. Sevil Yalçın ve Dr. Gamze Tezcan da projede yer aldı.

Ayazma Pınarı Milli Parkı, Troya Antik Şehri ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan, Çanakkale Belediyesi, Güneş Enerji sistemleri, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi gibi bölgemizdeki birçok farklı alanda yerinde uygulamalarla STEAM eğitimi ve ekoloji konularında katılımcılara eğitim ve deneyim fırsatı sundu.

Projede yenilenen öğretim programlarının odağı olan öğrencilerde becerilerin kazandırılması boyutunda gerek derslerin planlanması gerek yenilikçi yaklaşımlarda becerilerin nasıl verileceği örneklerle verilerek bir yaşam bilimi olan Biyoloji öğretiminin öğrenciler için daha verimli olmasına katkı sağladı.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu’na, projeye destek veren, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Troya Müze Müdürlüğü’ne, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Çanakkale Belediyesi’ne, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi alan Başkanlığı’na, Çanakkale Rehberler Odası’na, değerli katılımcılara ve emeği geçen tüm öğrenci ve görevlilerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

 

 


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım