+90 539 342 6363
 
   

  ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CÜNEYT ERENOĞLU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

Tarih : 05.07.2024  |  397 defa okundu..
Sayın Basın Mensupları ve Değerli Kamuoyu,Son günlerde üniversitemiz hakkında ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili olarak bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, tüm faaliyetlerimiz, yasal mevzuata ve etik kurallara uygun olarak yürütülmektedir. Ancak, bir sendika tarafından ortaya atıldığı iddia edilerek yerel basında yayınlanan asılsız ithamların, hem üniversitemize hem de çalışanlarımıza zarar verme amaçlı olduğunu üzülerek gözlemlemekteyiz.

Bu iddialar, hiçbir somut delile dayanmamaktadır ve tamamen gerçek dışıdır. Üniversitemiz, eğitim ve araştırma alanındaki başarılarıyla tanınan saygın bir kurumdur ve bu tür asılsız suçlamalar, özellikle son bir yılda yapılan tüm bu başarıları gölgeleme amacı taşımaktadır.

Üniversite yönetimi olarak, bu asılsız iddiaları kesin bir dille reddetmekteyiz. Hukuki haklarımızı saklı tutarak, bu tür mesnetsiz iddiaların peşini bırakmayacağımızı ve gerekli yasal işlemleri başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Üniversitemiz, tüm çalışanları ve öğrencileri ile birlikte, eğitim ve araştırma faaliyetlerine aynı kararlılık ve azimle devam edecektir. Eğitim ve bilim dünyası ile Çanakkalemize katkılarımızı sürdürmekte kararlıyız ve bu tür menfur girişimlerin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

Kamuoyunu ve basın mensuplarını, bu tür asılsız iddialara itibar etmemeye, doğru ve teyit edilmiş bilgileri esas almaya davet ediyoruz. Üniversitemizle ilgili her türlü bilgi talebine ve soruya doğrudan açık olduğumuzu belirtir, şeffaf bir iletişim süreci yürütmeye devam edeceğimizi yeniden önemle vurgulamak isteriz.

 

Saygılarımızla,

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiİletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım