+90 539 342 6363
 
   

  LAPSEKİ BELEDİYESİ İŞÇİLERİNİ SEVİNDİRDİ

Tarih : 08.07.2021  |  214 defa okundu..
Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın makamında atılan imzaların ardından, Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; "Belediyemizde çalışan arkadaşlarımız ile birlikte Lapseki halkına güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki'mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Her zaman dediğimiz gibi emeğin pazarlığı olmaz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız hizmetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz.
Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Lapseki Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz.
İmzaladığımız Toplu Sözleşme hepinize hayırlı olsun" dedi.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılamaz yaptığı açıklamada "yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Eyüp Başkanımızın emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur.
İmzamız işçinin kararıdır ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Lapseki Belediyesinde çalışan emekçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine ve Sosyal Haklarına  %22 oranında zam yapılmıştır. Toplu iş sözleşmesi
görüşmemizin ilk oturumunda anlaşma sağlanarak işçinin alın teri üzerinden pazarlık etmeyen Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz'a  Sendikam ve Konfederasyonum adına teşekkür eder, Toplu İş Sözleşmemizin Lapseki Belediyemize, Sendikamıza ve siz değerli emekçilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım