+90 539 342 6363
 
   

  HİSARCIKLIOĞLU'NA DEVLET NİŞANI VERİLDİ.

Tarih : 09.07.2021  |  235 defa okundu..
TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NA ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ TARAFINDAN DEVLET NİŞANI TAKDİM EDİLDİ.Ankara’daki Büyükelçilik’te düzenlenen törende Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz, Hisarcıklıoğlu’nun Türkiye’nin Almanya ve AB ile ekonomik ilişkilerinin gelişmesine önemli katkılar sağladığına işaret etti. Schulz, bu nişanın hayatlarını görevlerine adayan kişilere verildiğini ve Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bunu fazlasıyla hakettiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu da kendisine layık görülen nişanı Türk iş dünyası adına aldığını ifade etti.

Konuyla ilgili duyduğu memnuniyetini dile getiren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı siyasi, ekonomik, kültürel, manevi veya fahri alanlarda büyük başarılar gösteren Alman ve yabancı uyruklu vatandaşlara verilmektedir. Liyakat Nişanı, Almanya’nın kamu yararı için verilen hizmetleri ulusal düzeyde en üst derecede takdirinin ifadesidir. Türk Özel Sektörünün temsilcisi ve ülkemiz iş dünyasının güzide kuruluşunun başında bir kişi olarak Sayın Başkanımıza bu nişanın tevdi edilmesinden Çanakkale Ticaret Borsası olarak büyük bir mutluluk ve onur duyduk.

Ülkemizi uluslararası camiada başarı ile temsil eden Türk-Alman ilişkilerinin geliştirilmesi için olağanüstü kişisel çaba gösteren TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu gönülden tebrik ediyor, bu nişanın iki ülke arasındaki ilişkilerde yeni ufuklar açmasını temenni ediyoruz” dedi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım