+90 539 342 6363
 
   

  Hüseyin EVCİMENHüseyin EVCİMEN   -   huseyin.evcimen@hotmail.com
30.08.2023   -   245 defa okundu..
Yazmasak Söylemesek Olmaz..
Paylaş
Sevgili okurlar eğer bir aksilik olmazsa bundan sonra bu köşede sizlerle buluşacağız.

         Köşenin adından da anlaşılacağı gibi,yazılarımız çevremiz de gördüğümüz yanlışları eksikleri yazarak yada söyleyerek duyulmasını sağlamak.

         Hepimiz aynı gemideyiz eğer gemi personeli yanlış bir şey yapıyorsa bu hepimizi ilgilendirir.Bu yanlışları söylememek de yapanlara ortak olmak destek olmaktır.Sonuç ta hep beraber batmaktır.

          1980 darbesi ile birlikte başlatılan ve hâlâ tüm gücüyle devam ettirilen duyarsız ve tepkisiz bir toplum yaratma çabaları sonuç verdi,etrafımızda olan bitenlerin farkın da olsak bile tepki vermeyen baneneci bir toplum olduk.Tabi bu herkes için geçerli değildir.çok da az olsa hâlâ tepki veren eleştiren,karşı koyan olsa da bu yeterli değildir.

          Artık sesimizi daha çok yükseltmeye ve bizlerin yaşamını olumsuz etkileyen her yanlışı daha çok dillendirmeye gayret edelim,etmemiz gerekiyor.Yoksa yaşam kalitemiz her geçen gün düşmekte ve düşmeye de devam ediyor.Sadece bu dünyaya insan olarak gelmemizden dolayı hakkımız olan insan onuruna yakışan yaşam standartları talep etmek de bizim en doğal hakkımız.

           Yakın çevremiz yani mahallemiz yada köyümüz şehrimiz bizlerin yaşam alanları ve buralar dizayn edilirken yapılan yanlışları eksikleri söylemekte bizim hem hakkımız hem de görevimiz.Şehrimizde ülkemizde yapılan her türlü yanlış politikalar ve uygulamalar bizleri doğrudan ilgilendiriyor ve yaşamımızı her geçen gün zorlaştırıyor.Buna dur demekte bizim elimizde.

          Daha özgür,daha rahat, daha huzurlu,daha sağlıklı bir yaşam için daha duyarlı,daha tepkili,daha istekli bireyler olmak için hiç bir zaman geç değildir.Çocuklarımıza torunlarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çabalamalıyız.

Doğamızı korumak yeşilimize denizlerimize çevremize sahip çakmak bizim görevimiz insanca yaşamak da hakkımız.

          Bu ilk yazımızı bir giriş  bir merhaba bir tanışma yazısı olarak kabul edelim gelecek yazılarımız daha eleştirel ve  daha çok suya sabuna dokunan yazıları olacaktır eksikleri söyleyeceğiz isteklerimizi söyleyeceğiz karşı koyacağız kırmadan kızmadan.Daha güzel günlere diyelim.Sağlıkla mutlulukla huzurla kalın.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım