+90 539 342 6363
 
   

  Hüseyin EVCİMENHüseyin EVCİMEN   -   huseyin.evcimen@hotmail.com
28.12.2023   -   259 defa okundu..
Ilimizi Beş Yıl Yönetecek Belediye Başkan Adayımız Chp Genel Merkezince Atandı. ..
Paylaş
 Hepinizin bildiği üzere 31 mart mahalli idareler seçimleri öncesi ilimizde üç isim konuşuluyordu. Bu isimler Av Erdal Gezen, Av Mehmet Öngen ve Ülgür Gökhan. Daha sonrasın da, sayın Ülgür Gökhan aday olmayacağını açıkladı.O sıralar da CHP de kurultay vardı ve bu yüzden eski milletvekili sayın Av Muharrem Erkek, kurultay sonucunu beklediği için henüz aday adayıyım dememişti. Sonrasın da kurultay geldi geçti,CHP de delegeler değişim dedi ve sayın Özgür Özel genel başkan seçildi. Bir müddet sonra da eski milletvekili sayın Av Muharrem Erkek de aday adayı olduğunu açıkladı. Ardından da hali hazırda belediye başkan yardımcısı sayın İrfan Mutluay da aday adayı olduğunu açıkladı.

    

    Şimdi buraya kadar her şey normal değil mi Evet her şey normal Çanakkale de belediye Başkanlığı için 4 aday adayı var. Şimdi, bu dört aday adayından biri aday olacaktı ama nasıl CHP genel başkanı sayın Özgür Özel, adaylar bir kaç il hariç kesinlikle genel merkez tarafın dan atanmayacak demişti. Geriye ne kalıyordu ya delege bazın da ön seçim yada kamuoyu araştırması,şahsen ben kamuoyu araştırmasına daha sıcak bakanlardanım.Peki sonuç genel merkez tarafın dan eski milletvekili saygın Av Muharrem erkek aday olarak atandı.Lütfen yanlış anlaşılmasın benim kimin aday olduğu ile alakalı bir sorunum yok, benim sorunum adayın belirlenme şekline.

     

     Hani sayın genel başkan Özgür Özel genel merkez tarafından atanmayacak demişti.Ben Çanakkale de biraz araştırdım Çanakkale halkından hiçbir kişiye bir araştırma şirketi tarafından Çanakkale de başkan olarak kimi görmek istersiniz diye bir soru sorulmamış.ön seçim de yapılmadığına göre de demekki genel merkez tarafından atanmış.

       

     Sonuç olarak yukarıda belirttiğim gibi adayın kim olduğu benim için çok önemli değil çünkü hepsi birbirinden değerli ve kıymetli olan insanlar beni üzen değişim diyen CHP nin bir türlü değişmemesi.Halbuki bir kamuoyu araştırma şirketi ne bile gerek yoktu genel merkezden gizlice gelen birinin sokakta 5-10 kişiye sorsaydı kimin belediye başkanı adayı olması gerektiğini anlayabilirdi.şimdi bekleyeceğiz ve göreceğiz 31 martta sandıklar açıldığında CHP ne kazandı ne kaybetti. CHP de gerçek değişimin nasıl olması gerektiği konusunda da bir yazı yazacağım şimdilik tüm hemşehrililerime sağlıklı güzel günler dilerim 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım